mycie okna

Jak myć okna octem – praktyczny poradnik

Choć mówi się często, że sprzątanie jeszcze nigdy nie było tak wygodne, jak ma to miejsce obecnie, trudno nie zgodzić się i z tym, że nigdy nie wymagało używania chemii w tak dużych ilościach. Mylą się jednak osoby przekonane, że sprzątanie nie może być już wygodne, ekonomiczne i tanie. Doskonałym przykładem może być w tym kontekście mycie okien. Okazuje się, że jego skuteczność znacząco wzrośnie, jeśli zdecydujemy się wykorzystać w tym celu ocet.

Mycie okien octem – dlaczego warto?

Mycie okien octem to rozwiązanie, którym warto się zainteresować nie tylko dlatego, że jest przyjazne środowisku naturalnemu. Ograniczając ilość zużywanej chemii możemy przecież przyczynić się również do obniżenia czekających nas wydatków. Niewielka liczba detergentów rozwiązuje także problem z ich przechowywaniem, z którym borykają się właściciele małych mieszkań. Jeśli powyższe argumenty nie są przekonujące, warto wspomnieć o jeszcze jednym. Preparaty tworzone na bazie octu są znane z tego, że mają wszechstronne zastosowania. Czyszczenie okien za ich pośrednictwem nie jest więc jedynym działaniem, na jakie możemy się zdecydować. Ten sam sposób sprawdzi się doskonale podczas mycia podłogi, skróci też czas, jaki będziemy musieli zużytkować na szorowanie łazienki.

Dlaczego mycie okien octem jest tak skuteczne?

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z octem jabłkowym, czy też z bardziej popularnym octem spirytusowym, mówimy o rozwiązaniu, które charakteryzuje się wysokim stężeniem kwasu. Pozwala to nie tylko na pozbywanie się nieprzyjemnych zapachów, ale również plam i nalotu gromadzącego się na powierzchniach kamiennych. Ocet okazuje się też rozwiązaniem skutecznie eliminującym bakterie i grzyby. Jego stosowanie nie tylko oszczędza więc pieniądze, ale również daje nam pewność, że będziemy w stanie rozprawić się z groźnymi drobnoustrojami.

Mycie okien octem krok po kroku

W sieci można znaleźć przynajmniej kilka przepisów na mieszankę octową, która pomoże nam w myciu okien. Największą popularnością cieszy się ten, który zakłada rozcieńczenie octu ciepłą wodą w proporcji 1 do 1. Tu warto podkreślić, że woda powinna być dość ciepła nie tylko podczas łączenia jej z octem, ale również w trakcie samego mycia okien. W innym przypadku czynność ta będzie wymagała od nas większego wysiłku.

Pewnym problemem może być dla wielu osób sam zapach octu. Na szczęście, jego zneutralizowanie nie jest dużym problemem. Wystarczy, że dodamy do mieszanki odrobinę soku z cytryny, a z pewnością stanie się mniej uciążliwy nie osłabiając działania samego octu.

Inne ciekawe wpisy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *